محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

سلام، خوش آمدید...

تلفن: 041-35515253

Back To Top

پیسنون سازی ایران

پیستون سازی ایران

شرکت تولیدی پیستون ایران (سهامی خاص)
برند: IPMC
موقعیت مکانی: شمال غرب ایران، استان آذربایجان شرقی، شهر تبریز
نوع محصول: پیستون و گژن پین موتورهای بنزینی و دیزلی
سال تأسیس: 1353

                                                                                                                                                                                                                                                              

محصولات کارخانه: پیستون به عنوان قلب موتور با انتقال نیروی ناشی از احتراق سوخت در تاج فوقانی خود، ابتدا شاتون و سپس میل لنگ را به حرکت درمی‏آورد. تحمل دمای بسیار بالا در محفظه احتراق و نیز سایش ناشی از جابجایی مداوم و سریع پیستون در سیلندر، حساسیت طراحی و ساخت این قطعه را به حدی می رساند که تولید آن نیاز به دانش فنی و تکنولوژی پیشرفته ای دارد. وجود عواملی مانند تلرانس های بسته، شکل هندسی خاص در تاج، سوراخ گژنپین و بدنه پیستون (Ovality) و نیز دقت ماشین کاری در حد میکرون، نیازمند تأمین ماشین آلات، قالب ها، ابزار مخصوص و نیروی انسانی ماهری است که با سرمایه گذاری وسیع در شرکت پیستون ایران (IPMC) مهیا شده اند.
مواد به کار رفته در پیستون، آلیاژ مخصوصی از آلومینیوم و چند عنصر فلزی است که طی مراحل مختلف و با رعایت استانداردهای جهانی مانند ISO/TS 16949 تبدیل به محصولات قابل ارائه به مشتریان OEM و AM می گردد.
افزایش قدرت و شتاب در موتورهای امروزی، بار حرارتی و تنش بالایی را به پیستون تحمیل می نماید. از سوی دیگر، طراحان موتورهای بنزینی و دیزلی با چالش هایی از قبیل کاهش آلودگی هوا، افزایش قدرت تراکم و بازدهی بیشتر سوخت و روغن روبرو بوده و بالطبع پیستون به کار رفته در این موتورها می بایست حداکثر استحکام و حداقل وزن را داشته باشد. نسل جدید محصولات شرکت پیستون ایران (IPMC) مطابق نیاز روز این سازندگان موتور، طراحی و تولید می گردد.

طراحی محصولات جدید:
  • انواع پیستون ها با کانال خنک کاری مانند سری OM457
   • پیستون دو تکه مانند سری FH12
  • انواع پیستون های اکو فرم مانند سری EF4